مديركل راه وشهرسازي خراسان جنوبي :31 طرح در کارگروه امور زیربنایی استان خراسان جنوبی تصویب شد.

 ۵۲ طرح از ۹ شهرستان در نشست کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان خراسان جنوبی بررسی و ۳۱ طرح تصویب شد.

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رساني راه وشهرسازي خراسان جنوبي جلسه کارگروه امور زیر بنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری، آمایش سرزمینی و محیط زیست خراسان‌جنوبی به رياست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداري،دبيري اداره كل راه وشهرسازي وديگراعضا كارگروه برگزار شد.

مديركل راه وشهرسازي خراسان جنوبي دراين جلسه گفت: این تعداد طرح در زمینه‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، میراث فرهنگی، اشتغالزایی و ورزشی از شهرستان‌های بیرجند، خوسف، قاینات، بشرویه، زیرکوه، سربیشه، نهبندان، درمیان و سرایان است.

مهندس مهدي جعفري افزود: از این تعداد طرح ۲۱ طرح از دستور کار خارج شد و ۳۱ طرح به تصویب رسید که ۱۴ طرح مربوط به درمیان، ۲ طرح بشرویه شامل واحد پرورش شترمرغ و واحد پرورش گوسفند و همچنین طرح‌های شهرستان زیرکوه شامل احداث ساختمان اداری و انبار در این جلسه به دلیل حضور نداشتن فرمانداران و نماینده‌ای از طرف این شهرستان‌ها از دستور کار خارج شد.گزارش تصويري سفر مهندس پژمان معاون وزيرراه وشهرسازي و مديرعامل شركت بازآفريني شهري ايران و هيات همراه به استان خراسان جنوبيمدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران درحاشيه جلسه ستادبازآفريني شهري خراسان جنوبي:

۱۴۰۰میلیارد تومان پروژه باز آفرینی شهری در کشور اجرایی می شود

 مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به بودجه سال جاری بازآفرینی شهری گفت: هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه بازآفرینی شهری در دست اجرا داریم.

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رساني راه و شهرسازي خراسان جنوبي،سید محمد پژمان در حاشیه جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری با اشاره به عملکرد متولیان در بافت ناکارآمد خراسان جنوبی بیان کرد: وضعیت استان در حوزه زیرساختی و اجرایی بازآفرینی شهری مطلوب است اما در حوزه نوسازی بافت ها امیدوار کننده نیست.

وی با بیان اینکه بازآفرینی شهری در استان نیازمند مشوق های بیشتری بوده که این امر همکاری دستگاه ها را می طلبد، گفت: امید است بتوانیم برای این محدوده ها طرح های اقتصادی و کارآمد تعریف کنیم.معاون وزيرراه وشهرسازي درستادبازآفريني شهري خراسان جنوبي:

حل مشکلات بافت فرسوده نیازمند عزم و اراده جمعی است/مردم همکاری کنند

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه رفع مشکلات بافت های فرسوده نیازمند همت، عزم و اراده جمعی است، گفت: مردم به متن برنامه آمده و با دولت همکاری کنند.

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رساني راه وشهرسازي خراسان جنوبي،سید محمد پژمان در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری خراسان جنوبي با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: در گذشته ای نه چندان دور رابطه دولت و مردم بر عکس بود و خرج دولت را مردم تامین می کردند.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی بافت های فرسوده بیان کرد: امید است بتوانیم از خزانه عمومی سهم مردم محروم خراسان جنوبی را بدهیم اما منحصر کردن راه حل ها به این امر، خوب نیست.

پژمان اظهار کرد: امروزه مناطق مورد نیاز باز آفرینی گرفتار آسیب هایی شده که باید رفع شود در غیر این صورت به دیگر محله ها سرایت می کند.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه بسیاری از بافت های فرسوده و تاریخی در چند سال گذشته جزو نقاط با ارزش بوده اند، گفت: در شرایط کنونی شهرها تحول داشته اما برخی از مناطق مانند بافت های فرسوده با این تحولات پیش نرفته اند.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات بافت های فرسوده نیازمند همت، عزم و اراده جدی جمعی است، افزود: محدوده های نیازمند به بازآفرینی شهری باید شناسایی و مطالعه شوند و ساز و کار درستی برایشان تعریف شود.

پژمان با تاکید بر اینکه برای رفع آسیب های بافت های فرسوده مردم هم باید با جدیت وارد میدان شوند، گفت: قرار نیست مردم بنشینند تا دولت پول و پیمانکار بدهد و خانه ها درست شود.

وی با بیان اینکه نیاز داریم مردم به این باور برسند که بافت های فرسوده آسیب دیده است، اظهار کرد: همچنین نیازمندیم مردم به متن برنامه آمده و با دولت همکاری کنند.مديركل راه وشهرسازي خراسان جنوبي: 63 پروژه بازآفرینی شهری در خراسان جنوبی اجرا می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۶۳ پروژه بازآفرینی شهری با ۳۳ میلیارد تومان در استان آغاز شده که ۲۰ پروژه به مناقصه رفته ولی اجرایی نشده است.

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رساني را وشهرسازي خراسان جنوبي، مهندس مهدی جعفری در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری با اشاره به بافت فرسوده خراسان جنوبی بیان کرد: دراین مناطق در خدمات زیربنایی اقدامات خوبی انجام شده اما در امر روبنایی انبوه سازان تمایلی برای ساخت و ساز در این محلات ندارند.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی هزار و هفت هکتار بافت فرسوده و محدوده هدف داریم، اظهار کرد: ۲۲۵ هکتار از سکونت گاه های غیر رسمی  و ۱۳۶ هکتار بافت تاریخی در بیرجند قرار دارد.بازدید امروز104
بازدید دیروز434
بازدید هفته938
بازدید کل293457