دسته: اخبار
بازدید: 251

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: 78 هکتار زمین برای ایجاد شهرک صنوف آلاینده در غرب بیرجند در نظر گرفته شده است که امروز (18 بهمن) سه هکتار از این اراضی برای واگذاری تحویل اتاق اصناف استان شد.

به گزارش اداره روابط عمومي راه وشهرسازي خراسان جنوبي،مهندس مهدی جعفری صبح امروز چهارشنبه در آیین افتتاح پروژه های دهه فجر شهرستان بیرجند افزود: براین اساس 200 قطعه به واحدهای مکانیک، صافکار، سیم کش یا باطری ساز واگذار می شود.
وی گفت: انتقال صنوف آلاینده از داخل شهر از اقدامات مثبتی بود که پیشنهاد آن از سال 87 انجام و اختصاص زمین به اداره راه و شهرسازی محول شد.
وی بیان کرد: با توجه به معرضینی که اراضی مدنظر داشت بعد از سه سال در سال 90 طرح 50 هکتاری به دبیرخانه کارگروه تحویل و اواخر سال این طرح مصوب کارگروه و شورای برنامه ریزی استان شد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: در نهایت سال 93 توسط راه و شهرسازی مکاتباتی برای تعیین تکلیف طرح با مشارکت تعاونی صنوف انجام و عملیات اجرایی پروژه آغاز شد.
وی اظهار کرد: تیرماه امسال نیز با اصلاح مساحت طرح به 77.5 هکتار موافقت شد و بهمن ماه جاری طرح تفکیکی اراضی مصوب و در نوبت شورای برنامه ریزی و توسعه قرار دارد که مساحت این زمین 77 هکتار است.
جعفری گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده، سازمان ملی زمین و مسکن موافقت کلی در خصوص واگذاری زمین را اعلام کرد که 45 درصد اراضی شامل 34.5 هکتار کارگاهی، 2.5 هکتار فضای سبز، 36 هکتار معابر و یک هکتار فضای تجاری و اداری در این اراضی در نظر گرفته خواهد شد.
وی درباره روال واگذاری گفت: بعد از تصویب شورای برنامه ریزی اطلاعات کامل طرح به هیئت مدیره سازمان ملی ارسال و پس از تصویب و کارشناسی زمین و صدور مجوز، قرارداد اجاره سه ساله با شرکت تعاونی اصناف منعقد خواهد شد.وی اضافه کرد: برای حل مشکل مقرر شد سه هکتار از این اراضی در حد اختیارات استان به صورت اجاره سه ساله تحویل متقاضیان شود و واگذاری مابقی زمین نیز در دست پیگیری است که واگذار خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: انتظار داریم ساخت و سازها با کیفیت و زیر نظر نظام مهندسی و با پروانه ساختمانی شهرداری مدیریت شود.وی ادامه داد: همچنین نقشه ها با ضوابط خاصی با همکاری دفتر فنی استانداری انجام می شود و باید نمای واحدها سازگار با منطقه طراحی و اجرا شود.


بازدید امروز164
بازدید دیروز318
بازدید هفته788
بازدید کل202053

شعار سال