دسته: اخبار
بازدید: 279

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری اظهار کرد: مجموع مساحت محلات هدف بازآفرینی شهر بیرجند، بیش از ۸۷۴ هکتار است که از این تعداد ۲۲۵ هکتار را سکونت‌گاه‌های غیررسمی تشکیل می‌دهند.

به گزارش اداره روابط عمومي راه وشهرسازي خراسان جنوبي، مهندس جعفري بیان کرد: همچنین از ۸۷۴ هکتار حدود ۲۳۰ هکتار بافت نابسامان میانی، ۴۷ هکتار بافت تاریخی، بیش از ۲۱۹ هکتار روستاهای ادغام‌شده و حدود ۱۵۳ هکتار نیز اراضی ناهمگون است.

مهندس جعفری در زمینه تعداد پروژه‌های مصوب برنامه اجرایی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در خراسان جنوبی در سال ۹۶ و ۹۷، افزود: ۳۱ پروژه در شهر بیرجند، ۶ پروژه در قائن، سه پروژه در فردوس و دو پروژه در شهر سرایان، پنج پروژه در شهرستان بشرویه، یک پروژه در نهبندان و یک پروژه نیز برای شهرستان خوسف است که در مجموع می‌توان گفت پروژه‌های مصوب برنامه اجرایی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در خراسان جنوبی در سال ۹۶ و ۹۷ تعداد ۴۹ پروژه بوده است.

وي گفت: یکی از پروژه‌های اجرایی سالجاری در شهرستان بیرجند احیاء و بازآفرینی محور بهارستان – چهار درخت است که طول فاز دو آن ۶ هزار و ۳۵۳ مترمربع است و تا کنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. از پروژه‌های اجرایی می‌توان به روکش آسفالت خیابان شهید مصطفی خمینی محله کارگران بیرجند و اجرای روکش آسفالت خیابان شهید مصطفی فهمیده محله کارگران بیرجند اشاره کرد که پروژه نخست ۱۰ درصد و پروژه دوم ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.وی افزود: اجرای عملیات اصلاح شبکه و بازسازی انشعابات محله کارگران بیرجند، اجرای عملیات اصلاح شبکه و انشعابات محله موسی بن جعفر (ع) بیرجند و اجرای عملیات اصلاح شبکه و انشعابات محله قدی قاین از دیگر پروژه‌های اجرایی جاری است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به پروژه‌های اجرایی مصوب سال ۹۶، یادآور شد: اجرای احداث میدان شهید فهمیده، احداث خانه محله و احداث کتابخانه در محله موسی بن جعفر(ع)، احداث و بهسازی کانال مسیر فرزان به بلوار موسی بن جعفر(ع) و طرح ایجاد فضای سبز و مرکز خدمات محلی در قبرستان ناصح‌ها ازجمله این پروژه‌ها بشمار مي روند.

 


بازدید امروز141
بازدید دیروز371
بازدید هفته1753
بازدید کل228365

شعار سال