سمینار استانی بررسی وضعیت ساخت و ساز  از منظر نظارت عالیه در خراسان جنوبی، با مشارکت انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سراسری بیرجند، در محل تالار ولایت دانشگاه سراسری بیرجند برگزار گردید.به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رساني راه وشهرسازي خراسان جنوبي این جلسه با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره کل راه و شهرسازي استان خراسان جنوبی با هدف بیان ایرادات شایع در ساخت و سازهای استانی در چهار رشته عمران،معماری،مکانیک و برق برگزار شد . دکتر اکبری ، استاد مشاور انجمن ضمن خیر مقدم به میهمانان توضیحاتی در خصوص نحوه ساخت و ساز در استان ارائه نموده و نسبت به تداوم برگزاری اینگونه نشست ها و جلسات نیز ابراز امیدواری کرده و به بیان تاثیرات مثبت آن بر دیدگاه دانشجویان محصل در دانشگاهها پرداختند.

مهندس نیک شعار ، رییس اداره نظام مهندسی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبي به ارائه آمار ساخت و ساز در سطح استان و آمار جامعه مهندسین استان پرداخت و به دلایل اصلی نواقص موجود در اجرا پرداخت که از اصلی ترین آنها به ضعف موجود در روابط دانشگاه با محیط های اجرایی اشاره نمود.

در ادامه جلسه،سرپرست گروه نظارت عالیه استان ضمن ارائه تصاویری از زلزله های دهه اخیر در قاین،بم و کرمانشاه به بیان نواقص ساختمانهای بتنی پرداخت وساير مدعوين وكارشناسان حاضردرجلسه درخصوص نواقص پرتکرار ساختمانهای فلزی به همراه عکس و تصاویر، نواقص پر تکرار در رشته معماری ، ایرادات پرتکراردر رشته مکانیک به بیان ایراداتي پرداختند. جلسه با استقبال و حضور دانشجویان و مهندسین استان برگزار گردید.

بازدید امروز454
بازدید دیروز261
بازدید هفته454
بازدید کل257361