معاون شهرسازی و معماری راه وشهرسازی خراسان جنوبی صبح امروز درنشست خبری  گفت: ۵۰ درصد مساحت استان در پهنه خطرپذیری زلزله قرار دارد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی خراسان جنوبی، مهندس وحید داعی ظهر پنجشنبه درنشست خبري با بیان اینکه راه و شهرسازی خراسان جنوبی با هیچ ارگانی جهت خرید و فروش اراضی حریم شهری توافقی ندارد، اظهار کرد: خرید و فروش هایی که افراد سودجو انجام می دهند، کلاهبرداری است.

وی با شاره به اینکه ۳۰ شهر در استان خراسان جنوبی وجود دارد که از این تعداد ۲۸ شهردارای طرح جامع مصوب است، افزود: از ۲۸ شهر دارای طرح جامع مصوب تعداد ۱۷ شهر طرح تفصیلی مصوب و ۱۱ شهر در حال انجام طرح تفصیلی مصوب است.

معاون شهرسازی و معماری راه وشهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح ناحیه خراسان جنوبی که کل مجموعه استان را با یک نگاه آمایشی بررسی می کند را در دست مطالعه داریم، گفت: اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از ابتدای سال تا کنون ۱۲ جلسه کمیته فنی با ۲۱۲ مصوبه و هفت جلسه کارگروه با ۷۱ مصوبه داشته است.

وی با اشاره به اینکه در دنیای امروز ۳۶ نوع حادثه غیر مترقبه وجود دارد که از این تعداد ۲۴ نوع در کشور و ۱۷ نوع در استان خراسان جنوبی شناسایی شده است، عنوان کرد: مهم ترین حادثه غیر مترقبه در خراسان جنوبی زلزله است  که بیشترین زلزله های بالای هفت ریشتر در این استان رخ داده است.

مهندس داعی با بیان اینکه یکی از مهم ترین گسل های دنیا در استان خراسان جنوبی و منطقه خضری دشت بیاض وجود دارد، اظهار داشت: ۵۰ درصد مساحت استان خراسان جنوبی در پهنه خطرپذیری قرار دارد.

معاون شهرسازی و معماری راه وشهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۱ تا کنون از دو میلیون متر مکعب در قالب دو هزار و ۶۳ پروژه بازدید شده است، افزود: طی این بازدید ها ۱۳۹ نفر از مهندسین به شورای انتظامی استان ارجاع داده شده وطی سه ماهه اخیر نیز ۱۲۶ پروژه مورد بازدید قرار گرفته است.ضمن اینکه  از ابتدای سال ۹۷ تا کنون هیچ شرکتی در حوزه ساختمان نمی تواند خدمات آزمایشگاهی ارائه دهد مگر دارای صلاحیت از سوی اداره کل راه و شهرسازی باشد.

وی با بیان اینکه سهمیه مسکن مهر خراسان جنوبی ۳۱ هزار و ۲۴۷ واحد بوده که از این تعداد ۳۰ هزار و ۱۴۹ واحد به بهره برداری رسیده است، عنوان کرد: ۸۳۱ واحد مسکن مهر نیز هنوز افتتاح نشده که از این تعداد ۷۹۸ واحد مربوط به تعاونی مسکن ارتش استان است.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۱۰ تن قیر رایگان نیز به سایت های مسکن مهر کمک شده است، افزود: وزارت راه و شهرسازی در خدمات روبنایی در احداث ۱۷ مدرسه در سطح استان مشارکت داشته است.

معاون شهرسازی و معماری راه وشهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: راه و شهرسازی استان همچنین ۱۴ مسجد در سایت های مسکن مهر، دو باب کلانتری در شهرستان بیرجند و نهبندان و دو مرکز بهداشت احداث کرده است.

بازدید امروز454
بازدید دیروز261
بازدید هفته454
بازدید کل257361