قائم مقام وزیر راه و شهرسازی درطرح مسكن مهر گفت: یک میلیون واحد مسکن مهر از ابتدای دولت تدبیر و امید در کشور تکمیل وبه بهره برداري رسيده است.

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رساني راه وشهرسازي خراسان جنوبي،مهندس احمد اصغری مهر آبادی صبح امروز در شورای مسکن خراسان‌جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی در بحث مسکن مهر اقدامات بسیار خوبی انجام داده و در این زمینه چهارمین استان کشور محسوب می‌شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی درطرح مسكن مهر با اشاره به اینکه در حوزه مسکن مهر خراسان‌جنوبی بخش کوچکی از اقدامات باقی مانده است، بیان کرد: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم جشن اختتاميه پروژه مسکن مهر در خراسان‌جنوبی را به عنوان اولین استان درکشور برگزار کنیم.

مهرآبادی با اشاره به مشکل فاضلاب مسکن مهر قائن ادامه داد: گاهی اقدامات عجولانه‌ای را انجام می‌دهیم که در آینده ما را با مشکلات بسیار جدی رو به رو می‌کند.

وی با تبیین این نکته که پروژه هزار واحدی مسکن مهر قائن را ۱۰ سال پیش افتتاح کردیم ولی در حال حاضر فاصلاب آن دچار مشکل شده و نیاز به هزینه مجدد دارد، افزود: اين در حالی است که از منظر قانونی هزینه‌کردن برای پروژه‌ای که ۱۰ سال پیش افتتاح شده درست و منطقی نیست.وي گفت: در زمینه پل مهر شهر بیرجند نیز وعده داده شده که آن را نیز پیگیری می‌کنیم.

ساخت ۵۰۰ باب مدرسه در مساکن مهر کشور

مهندس مهر آبادی افزود: در بحث مدارس و مساجد و سایر نیازهای مرتبط در مسکن مهر بر اساس متن قانون ساخت و ساماندهی آن بر عهده دستگاه‌های مربوط است اما در راستای همکاری و همفکری وزارت راه وشهر سازی در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام داده است. به عنوان مثال بر اساس نیاز به اماکن آموزشی در مسکن مهر در کشور ۵۰۰ باب مدرسه را از منابع داخلی ساخته واحداث كردیم.

قائم مقام وزیر راه وشهر سازی گفت: در لایجه بودجه ۹۸ نیز بحثی در خصوص تأمین اعتباری نیازهای رو بنایی و زیر بنایی مسکن مهر به وزارت نیرو مطرح است که در صورت تصویب نهایی بخشی از مشکلات اعتباری رفع می‌شود.

مهر آبادی اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی در حوزه مسکن مهر انجام شده است به گونه‌ای که در این مدت توانستیم سالیانه حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر و درمجموع یک میلیون واحد را تکمیل وافتتاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه در برخی از مناطق کشور مردم برای تحویل گرفتن مسکن مهر حدود ۷- ۸ سال منتظر بودند، بیان کرد: علی رغم همه اقدامات صورت گرفته در حوزه مسکن مهر چون نتوانستیم به موقع کار را انجام دهیم مردم شیرینی آن را لمس نکردند.

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز308
بازدید دیروز383
بازدید هفته1109
بازدید کل307499