معاون وزيرراه وشهرسازي درستادبازآفريني شهري خراسان جنوبي:

حل مشکلات بافت فرسوده نیازمند عزم و اراده جمعی است/مردم همکاری کنند

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه رفع مشکلات بافت های فرسوده نیازمند همت، عزم و اراده جمعی است، گفت: مردم به متن برنامه آمده و با دولت همکاری کنند.

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رساني راه وشهرسازي خراسان جنوبي،سید محمد پژمان در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری خراسان جنوبي با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: در گذشته ای نه چندان دور رابطه دولت و مردم بر عکس بود و خرج دولت را مردم تامین می کردند.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی بافت های فرسوده بیان کرد: امید است بتوانیم از خزانه عمومی سهم مردم محروم خراسان جنوبی را بدهیم اما منحصر کردن راه حل ها به این امر، خوب نیست.

پژمان اظهار کرد: امروزه مناطق مورد نیاز باز آفرینی گرفتار آسیب هایی شده که باید رفع شود در غیر این صورت به دیگر محله ها سرایت می کند.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه بسیاری از بافت های فرسوده و تاریخی در چند سال گذشته جزو نقاط با ارزش بوده اند، گفت: در شرایط کنونی شهرها تحول داشته اما برخی از مناطق مانند بافت های فرسوده با این تحولات پیش نرفته اند.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات بافت های فرسوده نیازمند همت، عزم و اراده جدی جمعی است، افزود: محدوده های نیازمند به بازآفرینی شهری باید شناسایی و مطالعه شوند و ساز و کار درستی برایشان تعریف شود.

پژمان با تاکید بر اینکه برای رفع آسیب های بافت های فرسوده مردم هم باید با جدیت وارد میدان شوند، گفت: قرار نیست مردم بنشینند تا دولت پول و پیمانکار بدهد و خانه ها درست شود.

وی با بیان اینکه نیاز داریم مردم به این باور برسند که بافت های فرسوده آسیب دیده است، اظهار کرد: همچنین نیازمندیم مردم به متن برنامه آمده و با دولت همکاری کنند.

پژمان با بیان اینکه مشکلات بافت های فرسوده آنقدر بزرگ است که می طلبد همه متولیان در همه بخش ها پای کار بیایند، افزود: باید با تکیه بر ظرفیت مردم و توانمندی های سرمایه گذاران اقداماتی انجام شود وگرنه هیچ راه حلی برای هیچ موضوعی در کشور نیست.

وی با بیان اینکه بر ما وظیفه است که درآمد، رفاه و امید مردم را بیشتر کنیم، افزود: اینکه شهرها به شمال و جنوب تقسیم بندی شده باید اصلاح شود.

معاون وزیر و مدیرعامل  شرکت بازآفرینی شهری ایران کوتاه کردن کار مردم را از دیگر وظایف دولت دانست و گفت: سخت گرفتن و تنگنا ایجاد کردن در کار مردم مشکلی را رفع نمی کند.

پژمان با بیان اینکه مشاوران باید خوب فکر کرده و برای رفع مشکلات ساکنان بافت های فرسوده راه حل هایی پیدا کنند، گفت: طرح های مشاوران باید اقتصادی و اجرایی باشد.

وی خطاب به مدیران استان خراسان جنوبی اظهار کرد: ظرفیت و توان خود و مردم را جدی بگیرید  و ما هم تمام عیار در صف اول در کنار شما هستیم.

پژمان با اشاره به بافت های تاریخی بیان کرد: اگر چه بافت های تاریخی میراث ارزشمند گذشتگان بوده اما اگر نتواند رونق اقتصادی، کار و فعالیت مردم را حفظ کند، نیازمند چاره اندیشی است.

وی بیان کرد: درخواست داریم شورای شهر در خراسان جنوبی مصوب کند که به مسکن سازان در بافت های فرسوده تخفیفاتی داده شود و ما این میزان را به حساب شهرداری ها برمی گردانیم.

معاون وزیر و مدیرعامل  شرکت بازآفرینی شهری ایران اظهار کرد: در کل کشور دو هزار و ۷۰۰ محله هدف طرح بازآفزینی شناسایی شده که در قالب ۵۴۶ شهر هستند.

وی با بیان اینکه مجلس در سال جاری چهار میلیون تن قیر تصویب کرده که دو میلیون تن سهم وزارت راه و شهرسازی است، گفت: از این میزان ۱۱ درصد سهم شرکت باز آفرینی شهری ایران بوده که در صورت تخصیص سهم خراسان جنوبی داده می شود

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز334
بازدید دیروز345
بازدید هفته334
بازدید کل346043