عملیات اجرایی راه‌آهن بیرجند - یونسی به طول ۳۲ کیلومتر، همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری و با حضور مسعود سلطانی‌فر جانشین فرمانده اقتصاد مقاومتی و وزیر معین خراسان جنوبی و دكترخادمي معاون وزير راه وشهرسازي آغاز شد.

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رساني راه وشهرسازي خراسان جنوبي،در این آیین مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور و جمعی از نمایندگان و مسئولان استان خراسان جنوبی حضور داشتند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در این آیین افتتاح این طرح گفت: عملیات راه‌آهن بیرجند - یونسی با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال آماده اجرا است. مهندس مدي جعفری افزود: پروژه احداث راه‌آهن زاهدان - بیرجند و اتصال به راه‌آهن بافق –  مشهد یک پروژه مهم و راهبردی است.

وی اظهار داشت: این پروژه به طول ۹۰۱ کیلومتر از زاهدان شروع و در حد فاصل شهر زاهدان- سه راهی دشتک و عبور در امتداد بزرگراه زاهدان- زابل به شهر زابل و نقطه صفر مرزی میلک می‌رسد. مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: کریدور مزبور در امتداد خود پس از عبور از سمت شرق شهر نهبندان و غرب شهر سربیشه با عبور از سمت شرق بیرجند و غرب قاین در ایستگاه یونسی به راه‌آهن بافق مشهد متصل می‌شود.

وی تعداد ایستگاه های پیش‌بینی شده برای این پروژه را ۳۸ ایستگاه عنوان کرد و افزود: قطعه یک مشهد - زاهدان حد فاصل ایستگاه یونسی تا ایستگاه گناباد به طول 50 کیلومتر با مبلغ قرارداد ۵۴۲ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی بیش از ۴۵ درصد در حال انجام است.همچنین قطعه نخست خطوط انتقال راه‌آهن مشهد به زاهدان از یونسی بجستان به سمت گناباد به طول ۵۹ کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی ۴۸ درصد در دست اجرا است و برای اجرای آن تاکنون ۴۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی خراسان جنوبی، راه‌آهن خراسان جنوبی از ۱۷ سال قبل به عنوان یک مطالبه به حق مردم این استان در کشور مطرح بوده و اکنون بعد از سال‌ها انتظار وارد فاز عملیاتی شد.

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز331
بازدید دیروز345
بازدید هفته331
بازدید کل346040