معاون املاك و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی اظهارداشت: مردم زمین‌های مزروعی را که با قیمت‌های زیاد ارزش گذاری می‌شود با انگیزه تغییر کاربری و ورود به محدوده شهری خریداری نکنند.

محمد قربانی‌راد ادامه داد: از سال 1395 یگان حفاظت از اراضی در اداره كل راه و شهرسازی خراسان جنوبي مستقر شده و در این راستا روند تشکیل پرونده‌های تصرف‌های غیر قانونی زمین در خراسان‌جنوبی از سال 1395 رو به کاهش بوده است.

 وی با بيان اینکه در سال جاری12 پرونده تصرف اراضی در خراسان‌جنوبی شناسایی شده، افزود: از این تعداد 8 پرونده به صورت آنی رفع تصرف شده و در سال گذشته نيز 42 هکتار رفع تصرف شده است. 

محمد قربانی‌راد با بیان اینکه ارائه خدمات به افرادی که به صورت غیر مجاز ساخت و ساز انجام می‌دهند درست نیست، عنوان کرد: این مسئله مهم و قابل توجه علاوه بر مسائل اجتماعی مباحث حقوقی را نیز به دنبال خواهد داشت ودر آینده به راحتی نخواهیم توانست رفع تصرف داشته باشیم. 

وی اظهار کرد: متأسفانه در برخی از مناطقی که امروزه تبدیل به شهر شده‌اند از جمله زیرکوه و ارسک شاهد واگذاری زمین از سوی شوراها در گذشته بوده‌ایم که این موضوع در حال حاضر مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است ودر حال حاضر یکی از مشکلاتی که وجود دارد فروش اراضی مزروعی با مساحت 400 یا 500 متر به صورت قولنامه‌ای و مشاعی است که این موضوع با انگیزه ورود به محدوده شهری انجام می‌شود.

 وي با بیان اینکه کوچک سازی اراضی مزروعی به نحوی که صرفه اقتصادی ندارند ممنوع است، افزود: بنابراین 300 و 400 متر اراضی مزروعی به هیچ عنوان صرفه اقتصادی ندارند اما این روند به صورت نامحسوس در استان انجام می‌شود.

 مردم با انگیزه تغییر کاربری و ورود به محدوده شهری زمین نخرند.

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز366
بازدید دیروز345
بازدید هفته366
بازدید کل346075